Rekvalifikační studium začíná na Šumavě a pokračuje v Praze. Ukončeno je závěrečnou zkouškou. Co všechno stihneme probrat?
Rekvalifikační studium začíná na Šumavě a pokračuje v Praze
Studium rekvalifikace Fotoreportér i Portrétní fotograf začíná většinou tří-denním soustředěním na Šumavě, kde si každý upevní a prohloubí základy a skupina se stmelí. Výhodou je praktické fotografování za přirozeného světla přímo v srdci Šumavy se základnou v Domě fotografů v Kašperských Horách, společné vybírání nejlepších úlovků a diskuze nad nimi.
Na programu je především správné vnímání světla nebo nastavení fotoaparátu při různých situacích. Trénujeme dlouhé časy při fotografování řeky Vydry, hloubku ostrosti, bracketing u vycházejícího či zapadajícího slunce, panorama. Když jsou dny kratší, dojde i na noční fotografii. Šumavou provádí fotografka Helena Macenauerová.
Bonbonkem studia je celodenní workshop s Mistrem Robertem Vano, který se s námi nejdříve podělí o své životní zkušenosti. Je to spousta užitečných informací, ale i legrace. Odpoledne si zkoušíme portrét v přirozeném světle, fotíme s co neotebřenější clonou.
Profesionál a člen Slovenské vlny Kamil Varga je náš hlavní fotograf, vlastně takový třídní. Má na starost naučit nás vybavení ateliéru, portrét v ateliéru včetně low key, noční fotografování Prahy,úpravy fotografií ve Photoshopu i Zoneru.
Reportáž a dokumentární fotografii probíráme s Karlem Cudlínem nebo Milanem Šustou. S Tondou Lavrenčíkem trénujeme fotografování v exteriéru za použití zábleskových světel. Někdy vyběhneme do Šárky, jindy přímo do centra Prahy.
Vyšší technické znalosti nám předává zkušený redaktor Fotoaparát.cz Jakub Súkeník.
Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou. A když uspějeme, dostaneme dva certifikáty s akreditací MŠMT ČR.